AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA KOŁA

POLOWANIE ZBIOROWE Z "PSIARZAMI GALICJI" 14-01-2018 LAS CZARNA

       14-01-2018r odbyło się ostatnie w tym roku gospodarczym polowanie zbiorowe. W roli naganki wystąpiła grupa kolegów z "PSIARZY GALICJI" oczywiście z fantastycznymi pieskami. Polowanie zostało zorganizowane w lesie w Czarnej, a poprowadzili je kol. Damian Łazarz i kol. Grzegorz Hadała,  którym należą się słowa uznania za organizację.

       Podczas polowania pozyskane zostały cztery dziki i jedna sarna. Gratulacje dla kolegów którzy wykazali się refleksem i celnym okiem. 

Szczególne podziękowania należą się zwłaszcza "PSIARZOM GALICJI" i ich niesamowitym pieskom.


      "PSIARZE GALICJI" to pełna pasji i zaangażowania grupa. Dzięki nim ostatnie w tym sezonie polowanie stało się naprawdę wyjątkowe, i każdy z obecnych na nim kolegów zapamięta je na bardzo długi czas. 

 

JUBILEUSZ 135 LAT KOŁA ŁOWIECKIEGO "KLUB MYŚLIWYCH DIANA" W ŁAŃCUCIE

 

HUBERTUS 2016

 

HUBERTUS 2015

   Tradycyjne polowanie hubertowskie w naszym Kole odbyło się w Czarnej w dniu 08.11.2015r. 

Podczas zbiórki przed polowaniem nowi adepci łowiectwa kol. Witold Leja i kol. Piotr Rak  złożyli ślubowanie.

W tym roku św. Hubert poszczęścił kol. Pawłowi Grabowskiemu i kol. Arturowi Kiwale. Dzięki nim na pokocie znalazły się odpowiednio sarna i lis.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć.

 

WALNE ZGROMADZENIE 18.04.2015

    Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze naszego Koła odbyło się w Czarnej w dniu 18.04.2015r. 

      W trakcie zebrania zostały przedstawione sprawozdania rzeczowo-finansowe za rok gospodarczy 2014/2015. Oprócz poruszenia kwestii sprawozdawczych, przeprowadzone zostały wybory do Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, a także przedstawicieli na zjazdy delegatów PZŁ w Rzeszowie i Przemyślu.

       Zarząd Koła wręczył dyplomy i drobne upominki kolegom myśliwym, którzy najbardziej zaangażowali się w wykonanie planu łowiecko-hodowlanego w roku gospodarczym 2014/2015.

       Ustępujący ze stanowiska Łowczego kol. Jan Skoczylas otrzymał  pamiątkowy obraz przedstawiajacy św. Huberta, patrona mysliwych.

      Obecny na zebraniu członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie pan Jerzy Perec, przybliżył tematykę zmian prawnych dotyczących łowiectwa w Polsce.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć.

 

Polowanie zbiorowe 23.11.2014r.

       Polowanie zbiorowe w lesie w Czarnej prowadził kolega Andrzej Beniasz. Po kilku pędzeniach, kol. Stanisław Gunia odnotował na swoim koncie wspaniały sukces łowiecki. Okazała locha była jednak jedyną zwierzyną na pokocie. Po polowaniu prowadzący zaprosił uczestników polowania na poczęstunek.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć.

 

HUBERTUS 2014 

       W tym roku po raz pierwszy uroczystości związane z obchodami święta patrona wszystkich myśliwych – św. Huberta zoranizowane zostały w Korzenicy, na terenie obwodu nr 106.

Tradycyjne polowanie huberowskie rozpoczęło się mszą świętą w kościele w Korzenicy. W trakcie odprawy myśliwych, odbyło się ślubowanie nowego członka Koła, któremu przewodniczył prezes Koła. Po ślubowaniu przeprowadzone zostało polowanie zbiorowe z naganką. Niestetey w tym roku św. Hubert nie sprzyjał sukcesom łowieckim, i pamiątkowym odznaczeniem został nagrodzony "Król pudlarzy". Zbiórka zakończyła polowanie, po czym wszyscy obecni wzięli udział w przygotowanej z wielkim rozmachem tradycyjnej biesiadzie.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć.

 

 

PROMOCJA KSIĄŻKI DR JÓZEFA LORENCA 

PT. KOŁO ŁOWIECKIE "KLUB MYŚLIWYCH DIANA" W ŁAŃCUCIE

       23 marca 2014 roku , w Muzuem – Zamku w Łańcucie odbyła się promocja książki pod tytułem <Koło Łowieckie "Klub Myśliwych DIANA" w Łańcucie>, której autorem jest członek naszego koła – dr inż. Józef Lorenc. Autor opisuje dzieje Koła, a także porusza wiele innych tematów dotyczących łowiectwa.

Istnieje możliwość zakupu tej atrakcyjnej pozycji. Chętnych zapraszamy do kontaktu poprzez adres Koła dostępny w zakładce Kontakt.

 

POLOWANIE WIGILIJNE 2013R.

       22 grudnia 2013r. w Kole Łowieckim "Klub Mysliwych Diana" zorganizowane zostało polowanie wigilijne. Po polowaniu myśliwi zebrali  się w Domku Myśliwskim w Czarnej. Podczas tego spotkania wszyscy podzielili się opłatkiem i zlożyli sobie życzenia bożonarodzeniowe, po czym nie czekając na pierwszą gwiazdkę zasiedli do symbolicznej wigilijnej wieczerzy. 

 

POLOWANIE ZBIOROWE 15.12.2013R. – CHRZEST MYŚLIWSKI

     W niedzielę 15 grudnia br. odbyło się kolejne w tym sezonie polowanie zbiorowe. W ostatnim pędzeniu kolega Mariusz Jędrek strzelił pierwszego w życiu dzika. Zgodnie z łowiecką tradycją odbył się myśliwski chrzest. Prowadzacy polowanie pomazał farbą strzelonej zwierzyny twarz myśliwego. Przy pokocie ułożonym po zakończeniu polowania, prowadzący polowanie wiceprezes Koła Grzegorz Sołek, udekorował medalami Króla  i Wice-Króla Polowania.

 

POLOWANIE ZBIOROWE – LAS CZARNA 01.12.2013 r.

     1 grudnia 2013 roku w lesie w miejscowości Czarna, odbyło się kolejne w tym roku polowanie zbiorowe. Prowadzącym polowanie był Sekretarz Koła – Jacek Pelc. Polowanie, które jak zwykle przebiegało w przyjemnej koleżeńskiej atmosferze, zgodnie z łowiecką tradycją zakończył pokot. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

POLOWANIE HUBERTOWSKIE A.D.2013

        26 października 2013r. w Czarnej odbyło się uroczyste Polowanie Hubertowskie, zorganizowane przez Kolo Łowieckie „Klub Myśliwych Diana” w Łańcucie.

        Koledzy i goście zebrani przed Domkiem  Myśliwskim  przyjęli do grona myśliwych trzech nowych członków Koła. Koledzy: Jędrek Mariusz, Kumek Rafał i Lipiński Krzysztof złożyli uroczyste ślubowanie.

        Prowadzącym pierwsze w tym sezonie polowanie zbiorowe był Prezes Koła Ryszard Hadała. Święty Hubert zdecydował oszczędzić zwierzynę, gdyż przez całe polowanie nie padł ani jeden strzał.

        Po zakończeniu polowania wszyscy zasiedli przy biesiadnym stole. Koleżeńskie spotkanie do wieczora uświetniał zespół muzyczny.

 

WSIEDLANIE ZAJĘCY

Koło Łowieckie „Klub Myśliwych DIANA” w Łańcucie informuje, że dnia 18.08.2013r. w ramach zadania pod nazwą: "Odbudowa pogłowia zająca na dzierżawionym obwodzie Nr 87 o powierzchni 8000ha, położonym na terenie Gminy  Czarna i Gminy Krasne", wpuściło na ww teren 50 sztuk zajęcy.

Całkowity koszt zadania: 14 018,69 PLN, w tym:

WFOŚiGW w Rzeszowie: 9 813,08 PLN

 Środki Koła: 4 205,61 PLN

Stan zdrowotny zajęcy jest bardzo dobry. Lekarz weterynarii potwierdza że w stadzie nie stwierdzono objawów chorób występujących dla tego gatunku.

logo